Pudełka na ciasto w cukierniach

24 października 2018

Większość popularnych cukierni sieciowych, jak i tych lokalnych, posiada swoje własne pudełka i opakowania ochronne. Mają one na celu zabezpieczenie nabywanych przez klientów ciast przed czynnikami zewnętrznymi, jak i pełnią funkcję marketingową.

Wzór na pudełkach

Wzory pojawiające się na pudełkach na ciasta często są tworzone przez samą cukiernię lub wynajętych do tego celu grafików. Stąd też ich wygląd jest bardzo estetyczny, ale nie przesadzony. Dodatkowo pojawiają się na nich elementy typowo marketingowe, takie jak nazwa cukierni i jej dane kontaktowe. Ma to na celu zachęcić klientów do ponownego skorzystania z usług firmy. Warto tu zauważyć, że ten zabieg jest dość skuteczny. Okazuje się, że osoby które wzięły z cukierni pudełka na ciasto częściej do niej wracają.

Funkcja ochronna

Mimo pełnienia funkcji marketingowej pudełka i opakowania powinny przede wszystkim chronić przed uszkodzeniami. Większość ciast i innych wypieków sprzedawanych w cukierniach cechuje się dużą kruchością, przez co łatwo je uszkodzić. W skrajnych przypadkach wypieki mogą być nawet niezdatne do spożycia. Właśnie dlatego w cukierniach i piekarniach stosuje się różne opakowania ochronne, które mają zabezpieczyć wypiek. Dzięki temu klient nie musi martwić się o to, że w czasie drogi do domu ciasto się uszkodzi. Jest to bardzo praktyczne i również sprawia, że dużo częściej klient wraca do tej samej cukierni.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.