Klasyka na polskim stole

28 maja 2019

Fantastyczne kotlety mielone zachwycają wszystkich swoim soczystym smakiem. Są one przede wszystkim absolutną klasyką, którą z całą pewnością zna każda babcia lub mama.

Czas na obiad

Niedzielny obiad – ten czas uwielbia wiele osób mieszkających na terenie Polski. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj taki obiad kojarzy się z pysznymi, soczystymi kotletami. Sekret przygotowywania idealnych kotletów jest bardzo prosty. Wszystko zależy od tego w jaki sposób przygotujemy mięsną masę. Składnikami masy mięsnej najczęściej jest dobrej jakości mięso, pieczywo czerstwe, mleko, jajko, sól i inne przyprawy. Jeżeli chodzi o mięso to najlepiej jest wybrać wołowinę lub wieprzowinę. Oprócz tego dla wielu osób liczą się dodatki. Mielone można przyprawić różnymi, ciekawymi przyprawami. Wiele osób dodaje do nich na przykład szczyptę cynamonu, w ten sposób smak będzie odrobinę słodki. Inni dodają także papryki słodkiej lub ostrej – wszystko zależy od tego jakie smaki są lubiane przez dane osoby. Kotlety mielone najczęściej przygotowywane są jako drugie danie obiadowe. Na pierwsze zazwyczaj podaje się zupę, na przykład rosół.

Do czego podawać kotlety?

Bardzo często mielone kotlety podawane są po prostu z ziemniakami. Mogą być to na przykład frytki lub puree ziemniaczane. Aby sprawić, że dzieciom również będą smakować takie kotlety należy dodać kolorowe składniki. Wiele osób dodaje po prostu do środka kotletów takie składniki jak jabłka lub kukurydzę. W ten sposób są one bardziej kolorowe. Dzieci kochają kotlety z dodatkiem jabłka. Właśnie tak gotowały w dawnych czasach babcie. Takie kotleciki są nie tylko bardziej słodkie, ale również wyglądają trochę inaczej. Jak wiadomo, odpowiednie przyprawienie potrawy jest bardzo ważne. Otóż, należy użyć przede wszystkim soli i pieprzu. Wiele osób decyduje się także na dodanie natki pietruszki, czosnku lub słodkiej papryki.  

Fantastyczny smak kotletów mięsnych zachwyca, jak widać, nie tylko dorosłych, ale również dzieci w każdym wieku. Są one tradycją w polskich domach.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.