Idealnie ozdobiony tort komunijny

18 lipca 2019

Wybór odpowiedniego menu komunijnego jest niezwykle ważny w czasie planowania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Niezwykle ważnym elementem zdobiącym każdy stół komunijny jest pięknie przyozdobiony tort. Jak go przygotować, aby zadziwił swym wyglądem wszystkich gości?

Idealnie ozdobiony tort na Pierwszą Komunię Świętą

Podczas przyrządzania toru na tę ważną uroczystość trzeba zawsze mieć na uwadze nie tylko jego formę i smak lecz także aspekt dekoracyjny.

Najbardziej popularnymi ozdobami tortu jest tradycyjna masa kremowa czy też bita śmietana. Coraz częściej przez profesjonalnych cukierników są również używane różnorodne ozdoby z cukru oraz marcepanu, które to co prawda nadają wspaniały efekt wizualny, ale z biegiem czasu twardnieją istnieją się niejadalne.

Dla najbardziej wymagających gości idealnym pomysłem jest przygotowanie toru ozdobionego opłatkiem z motywem pierwszokomunijnym. Jest on bardzo wdzięcznym materiałem w zakresie zdobienia, a wybór odpowiedniego wzoru nie stanowi problemu, bowiem możliwości jest nieskończenie wiele. Co więcej jest on słodki i niezwykle lekki, dzięki czemu mogą go z apetytem konsumować wszyscy goście.

Idealny opłatek na tort komunijny

Wybór opłatków idealnie pasujących na tort komunijny jest ogromny. Ich kształt jest uzależniony od kształtu tortu. Do wyboru istnieją zarówno opłatki okrągłe, jak i prostokątne, w różnorodnych rozmiarach, więc można je idealnie dopasować każdego przyrządzanego tortu komunijnego.

Na opłatkach na tort komunijny ze sklepu Polmarkus znajdują się różnorodne treści. Można na nich znaleźć zarówno grafiki nawiązujące do symboli komunijnych, takich jak kościół, kielich, winorośl czy hostia jak i różne ornamenty w złotych i srebrnych barwach. Nie brakuje też ciekawych opłatków na których znajdują się liczne motywy kwiatowe oraz roślinne.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.