Jaki kubek termiczny wybrać w góry?

2 sierpnia 2019

Wyprawy górskie są doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wakacji i poznanie pięknych zakątków kraju. Tego typu wyprawy mają jednak to do siebie, że często realizowane są w miejscach o bardzo małym zaludnieniu, a przez to ciężko w nich o dostęp np. do gorących napojów, takich jak herbata czy kawa. I właśnie dlatego też warto mieć w górach ze sobą kubek termiczny. Jaki dokładnie wybrać?

Umiejętność zachowywania ciepła

Najważniejszą cechą dobrego kubka termicznego jest jego umiejętność do możliwie najdłuższego utrzymywania ciepła. W końcu co komu po takim kubku, gdy okaże się, że w chwili chęci wypicia gorącej herbaty będzie ona zimna jak lód.

Zdecydowanie najlepszy pod tym względem będzie kubek termiczny wykonany ze stali nierdzewnej. Jest on połączeniem dobrych właściwości termicznych, z bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ przechowywany w plecaku narażony jest na różnego rodzaj uderzenia.

Szczelność kubka

Z racji tego, że kubek termiczny przechowywany będzie w trakcie podróży w plecaku, musi on posiadać odpowiedniej jakości szczelność, aby zawarty w nim płyn nie wydostał się na zewnątrz, niszcząc tym samym odzież i inne przenoszone rzeczy.

Odpowiedni kształt

W trakcie podróży częstym zjawiskiem będzie np. obfite pocenie się, co będzie z kolei utrudniało utrzymywanie śliskich przedmiotów w dłoniach. Z tego też powodu poleca się wybieranie takiego kubka, który nie tylko będzie posiadał odpowiednio wyprofilowany kształt, lecz także będzie pokryty specjalną antypoślizgową powłoką.

Zdjęcie użyte w artykule to model kubka termicznego ze strony ostry-sklep.pl

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.