Ulubione dane obcokrajowców

30 sierpnia 2019

Turyści odwiedzający Polskę uwielbiają kosztować lokalne potrawy, gdyż nasza rodzima kuchnia jest naprawdę smaczna. Wiele razy możemy usłyszeć, że nasze najpopularniejsze dania są kaloryczne, co na tle podawanych chociażby w Stanach Zjednoczonych regionalnych dań, jest dużym nadużyciem. Nasza kuchnia posiada co prawda sporo tłustych potraw, ale mają one dzięki użyciu warzyw mnóstwo witamin i walorów odżywczych. Powinniśmy więc kultywować w dalszym ciągu tradycje i udoskonalać dania o lepsze i zdrowsze składniki. 

Ulubione danie gości z zagranicy

Goście z zagranicy, którzy odwiedzają każdego roku Kraków w liczbie kilku milionów, są niesamowicie zachwyceni naszymi daniami. Ciasto na pierogi stanowi o dużym sukcesie tego dania, którym zadają się nasi goście z różnych krajów świata. Gdy zapytamy ich jakie danie najbardziej przypadło im do gustu, usłyszymy w odpowiedzi, że są to właśnie pierożki. To danie jest na tyle uniwersalne, że nie tylko przepis na pierogi decyduje o jego sukcesie, ale również sposób podania. 

Różne nadzienia pierogów

Pierogi możemy przygotować zarówno na słodko, jak i tradycyjnie czyli w formie pierogów ruskich i z mięsem. Idealnym daniem obiadowym wydają się pierogi z mięsem, które są mocno sycące i pozwalają się najeść do pełna. Turyści zakochali się jednak najbardziej w pierogach z truskawkami i jagoda oraz bitą śmietaną. Restauracje w Krakowie, Warszawie, czy Wrocławiu przeżywają każdego miesiąca prawdziwe oblężenie turystów i sprzedają ogromne ilości pysznych pierogów różnego rodzaju.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.