Foremki na lody – czy warto je kupić?

8 sierpnia 2018

fantastyczne lody z ładnych foremekWysokie temperatury bez wątpienia zwiększają sprzedaż lodów Statystyczny Polak je ich kilka litrów rocznie. Obecnie wiele firm sprzedaje lody przemysłowe, które niestety ciężko nazwać zdrowymi. Zawierają cukier w olbrzymich ilościach, ale ich składnikiem jest nawet powietrze, które zwiększa objętość. Od pewnego czasu powstają firmy oferujące lody rzemieślnicze, jednak podobny efekt smaku możemy uzyskać również w domu.

Jak zrobić lody w domu?

Wystarczą nam jedynie składniki oraz urządzenie, którym zmiksujemy wybrane przez nas składniki, a następnie je zamrozimy. Warto również wypróbować specjalne foremki do lodów, które dostępne w Ale Dobre. Są wykonane z odpornych i bezpiecznych materiałów, niektóre nadają się również do mycia w zmywarce. W sprzedaży można znaleźć foremki o różnych kształtach, także takie które wpasują się w gusta małych dzieci. Plusem domowych lodów jest ich skład – wiemy, dokładnie co spożywamy. Foremki sprawdzą się również do wykonywania sorbetów, które zachowają odpowiedni kształt i nie trzeba będzie ich nakładać do miseczki czy pucharka.

Czy warto kupić foremki do lodów?

Jeśli często spożywamy lody lub dbamy o dietę, foremki będą przydatne w kuchni. Zamrożone owoce świetnie schłodzą nas podczas upałów, a także mogą przekonać niejadka do spróbowania sorbetu. Wykonanie lodów może nam zająć bardzo mało czasu, chyba że marzą nam się prawdziwe lody na bazie tłustej śmietanki i cukru. Wtedy przydatna poza foremkami będzie również specjalna maszynka, choć można je wykonać z pomocą samego miksera.

Lody domowej roboty mają wielu zwolenników, możemy w nich połączyć swoje ulubione smaki, a także w szybki sposób zamrozić owoce, np. z dodatkiem soku czy nawet jogurtu, które nas orzeźwią. Wystarczy kilka godzin w zamrażalniku by cieszyć się ich smakiem, a dzięki foremkom będą wyglądały jak zwykłe, kupione w sklepie lody.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.