Jak wybrać idealną deskę do krojenia?

28 lutego 2021

Deska do krojenia – https://ostry-sklep.pl/deski-do-krojenia do zdecydowanie najbardziej podstawowe narzędzie w każdej kuchni. Oznacza to, że warto nieco wiedzieć o tym, jak się ją powinno kupować. To, jak wybrać deskę do krojenia pod kątem jej kształtu, nie jest dla nikogo specjalnie trudnym zadaniem. Znacznie jednak trudniejsze jest to, jak taką deskę wybrać pod kątem materiału, z którego została ona wykonana.

Charakterystyka deski plastikowej

Za co ceniona jest przede wszystkim plastikowa deska do krojenia? Oczywiście za bardzo niską cenę. Najprostsze modele można kupić już za zaledwie kilka złotych. Co więcej, kupić je jest naprawdę łatwo, co jest oczywiście kolejną zaletą. Bez trudu takie deseczki można znaleźć w każdym osiedlowym sklepie. Dodatkowo są one poręczne, nie tępią noży, oraz można je wygodnie myć w zmywarce. Rzecz jasna posiadają również kilka wad w postaci np. dużej wrażliwości na uszkodzenia, czy też niezbyt atrakcyjnego wyglądu.

Charakterystyka deski szklanej

Jeśli komuś zależy na nowoczesnym i bardzo charakterystyczny wyglądzie, to z pewnością powinien zainteresować się deseczką wykonaną ze szkła. Jest to deska trwała, praktyczna, a także co bardzo istotne, w pełni odporna na działanie wysokich temperatur. Nie chłonie wody, zapachów ani oczywiście kolorów z potraw.  Również jak modele plastikowy, może być myta w zmywarce.

Co może być zaliczone do wad takiej deseczki? Przede wszystkim dużą niedogodnością jest fakt, że tępi ona noże, więc trzeba je regularnie ostrzyć. Co więcej, łatwo ją wyszczerbić lub też całkowicie rozbić.

Charakterystyka deski drewnianej

Na koniec pozostaje chyba najbardziej klasyczna wersja takiej deseczki, czyli model drewniany. Jest to w pełni klasyczna odmiana, która zachwyca swoim wyglądem oraz fakturą drewna. Pasuje świetnie do tradycyjnie urządzonych wnętrz. Oczywiście walory estetyczne to nie wszystko, ponieważ takie deski to również ogromna trwałość. Dodatkowo takie deseczki nie tępią zupełnie noży. Niestety ich wadą jest to, że są wrażliwe na wodę, więc odpada mycie ich w zmywarce. Co więcej, chłoną również zapachy oraz kolory, co wymusza bardzo częste ich ręczne mycie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.