Przyprawy ekologiczne – dlaczego warto ich używać?

4 sierpnia 2021

Żywność ekologiczna i bio jest coraz bardziej popularna. Oczywistym staje się ,że aby dbać o swoje zdrowie należy wybierać naturalne, nie przetworzone produkty. Ale co z ich smakiem? Przyprawy, nie sposób wyobrazić sobie bez nich dobrej kuchni. Nadają smaku i aromatu wszystkim potrawom. Czy przyprawa przyprawie równa? Czym różnią się przyprawy ekologiczne od konwencjonalnych? Dlaczego warto stosować zioła ekologiczne? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do dalszej części artykułu.

przyprawa ziołowa w płyniePrzyprawy naturalne a konwencjonalne – czym się różnią?

Główną cechą rozróżniającą przyprawy ekologiczne od konwencjonalnych jest to, że są od nich zdecydowanie zdrowsze. Przyprawy produkowane w tradycyjny sposób często zawierają szkodliwe dodatki, mające na celu przedłużenie ich trwałości, poprawę, koloru czy aromatu, co może być szkodliwe dla zdrowia. Dlaczego warto wybrać przyprawy bio i ekologiczne zioła? Oto główne ich walory:

  • nie zawierają sztucznych dodatków
  • są produkowane pod ścisłą kontrolą jakości
  • zachowują wszystkie właściwości lecznicze
  • są bardzo aromatyczne
  • cechuje je zupełny brak lub tylko nieznaczne przetworzenie
  • są zebrane ze starannością
  • należycie suszone oraz przechowywane

Czym kierować się przy wyborze dobrych przypraw?

Wydaje się, że przyprawy to ten produkt, który bez względu na pochodzenie i producenta, powinien być zawsze naturalny i dobrej jakości. Niestety tak nie jest. Aby wybrać dobre przyprawy bio , należy zwrócić uwagę na ich skład, by nie zawierały niepotrzebnych dodatków. Kolejną kwestią jest wybór sprawdzonego sprzedawcy zaopatrującego się tylko w towar wysokiej jakości, tak jak sklep FIT OR SWEET, który oferuje wyłączeni ekologiczne przyprawy. Warto wybierać eko zioła i przyprawy aby cieszyć się pełnią smaku i aromatu jednocześnie, dbając o swoje zdrowie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.