Rękaw cukierniczy – jaki wybrać?

10 października 2021

Rękaw cukierniczy służy przede wszystkim do dekoracji wypieków. Poza tym, z ich pomocą przygotujemy także ptysie, ciasteczka czy bezy. Rękaw będzie również pomocy przy nadziewaniu ciastek oraz pączków. Poza deserami, szprycę możemy wykorzystać do nadziewania potraw, np. jajek. Jest to zatem gadżet, który powinna posiadać każda pani domu.

Rękaw cukierniczy – jaki wybrać? 

Worki cukiernicze dzielimy na dwa typy. Pierwszy z nich to rękawy cukiernicze jednorazowe dostępne tutaj https://sklep.polmarkus.com.pl/worki-cukiernicze. Najczęściej wykonane są one z grubej folii. Są one tanie, pakowane po kilka sztuk. Kupując ten rodzaj rękawów musimy pamiętać, aby dokupić do nich odpowiednie tylki – plastikowe lub metalowe końcówki. 

Drugi rodzaj worków to te wielorazowe – wykonane z silikonu. Wśród ich zalet jest łatwość czyszczenia, a także fakt, iż dobrze leżą one w mokrych dłoniach. Dzięki temu dekorowanie wypieków będzie znacznie łatwiejsze. Co więcej, są one także odporne na wysokie temperatury.

rękawy cukiernicze jednorazowe

Równie dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż rękawy silikonowe nie posiadają szwów. Dzięki temu są dużo bardziej wytrzymałe niż modele jednorazowe. Ich dużym plusem jest także higieniczność, a także to, że są miłe w dotyku – aż chce się nimi pracować! 

Do worków cukierniczych wielorazowych zaliczamy także szpryce pistoletowe. Najczęściej wykonane są one z metalu lub plastiku. Wyglądają jak tuba, którą wypełnia się masą. Po jednej stronie formy znajduje się tłok służący do przepychania masy, po drugiej natomiast tyłka. Ich sposób działania możemy porównać do strzykawki.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.