Sól himalajska w dwóch rodzajach: różowa i czarna

18 października 2021

Sól himalajska jest rodzajem soli, która jest wykorzystywana do różnego rodzaju celów leczniczych i dietetycznych. Jest to jedna z najstarszych znanych form medycyny leczniczej. Była używana przez wiele różnych kultur na całym świecie od tysięcy lat. Powstaje poprzez wydobywanie kryształów soli w naturalnych źródłach.

Sól himalajska różowa – dlaczego warto spróbować?

Sól himalajska różowa jest znana z niesamowitych korzyści. Może pomóc poprawić ogólny stan zdrowia i złagodzić wiele powszechnych dolegliwości. Jest bogata w składniki odżywcze, minerały i witaminy. Istnieje wiele plusów płynących z używania różowej soli himalajskiej do codziennego spożycia. Może ona poprawić krążenie krwi, wzmocnić system odpornościowy i obniżyć poziom cukru we krwi. Minerały znajdujące się w soli mogą również pomóc w zapobieganiu chorobom serca i osteoporozie.

sól himalajska

Mniej znana sól himalajska czarna

Sól himalajska czarna jest bogatym źródłem minerałów, witamin i enzymów. Ludzie używali czarnej soli od wieków do leczenia różnych schorzeń, w tym astmy, zapalenia stawów i zaparć. Obecnie wiele osób używa czarnej soli himalajskiej w celu zwiększenia ilości przyjmowanych składników odżywczych lub w celu detoksykacji organizmu. Większość stanowi sód, jednak znajdujące się w niej składniki pomagają w terapii cellulitu, reumatyzmu, kamicy nerkowej, a także dolegliwości jelitowych.
Sól himalajska dostępna tu https://fitorsweet.pl/dania-i-dodatki/dodatki-do-dan/ziola-i-przyprawy/sol/sol-himalajska-rozowa, produkowana przez człowieka jest produktem otrzymywanym poprzez wydobycie kryształów soli w kopalni. Te są następnie pakowane i transportowane – mogą być rozdrobnione, aby było łatwiej je wykorzystać w celach spożywczych. Duże kryształy zaleca się wybierać do kąpieli i celów poza spożywczych.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.