Czym się kierować, wybierając zaparzacz do kawy?

29 listopada 2021

Nie każda osoba lubiąca dobrą kawę ma w kuchni wystarczającą ilość miejsca, by postawić w niej ekspres. Na szczęście nie oznacza to konieczności przygotowywania naparu z fusami, dobrym pomysłem jest natomiast zakup zaparzacza do kawy. Jak wybrać to akcesorium?

Rodzaje zaparzaczy do kawy

Jak wybrać zaparzacz do kawy z tak licznych modeli jak te w Ostry-Sklep? Przede wszystkim należy zdecydować, który z dostępnych na rynku rodzajów jest najbardziej odpowiedni. Jedną z popularniejszych opcji są elektryczne zaparzacze. Jak sugeruje nazwa, korzystając z nich należy podłączyć je do prądu. Proces parzenia kawy przebiega w czasie, gdy urządzenie jest włączone. To wygodne akcesorium, podczas korzystania z niego nie trzeba poświęcać dużo uwagi przygotowaniu naparu.

Alternatywą może być tradycyjna kawiarka lub aeropress. Podczas przygotowywania kawy w tych urządzeniach wykorzystuje się ciśnienie stłoczonego powietrza lub gorącej wody. Taka metoda przygotowania naparu jest szybka i pozwala przyrządzić smaczny napój.

Ostatnim rodzajem zaparzaczy do kawy są drippery. To niewielkie urządzenia, które kształtem przypominają filiżankę, jednak mającą dziurki w dnie. Drippery nakłada się na naczynie, z którego będzie się pić napar, a następnie wkłada się do nich filtr. Później wsypuje się tam zmieloną kawę i zalewa się gorącą wodą, która później jest powoli przepuszczana. 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając zaparzacz do kawy warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Na rynku dostępne są modele szklane, ze stali nierdzewnej, a także ceramiczne. Warto wybrać zaparzacz, który będzie służył przez wiele lat, dlatego dobrze postawić na przykład na urządzenie ze szkła.

Istotny jest również rozmiar zaparzacza, konieczne jest dostosowanie jego wielkości do tego jak dużo osób będzie z niego korzystać. W przypadku, gdy na co dzień kawę przygotowuje się dla jednej lub dwóch osób warto zdecydować się na zaparzacz mogący zmieścić około 350 ml kawy. Jeśli będzie korzystać z niego cała rodzina lepiej wybrać większe akcesorium, dostępne są takie umożliwiające przygotowanie około litra naparu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.