Z jakiego materiału wybrać lejek kuchenny?

7 grudnia 2021

Aby wybrać wysokiej jakości lejek kuchenny w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. To właśnie od użytych materiałów zależy komfort pracy i żywotność akcesoriów kuchennych.

Na jaki materiał postawić?

Największym zainteresowaniem cieszą się lejki kuchenne wykonane z metalu, a dokładniej mówiąc z niezawodnej stali nierdzewnej. Na drugim miejscu są lekkie i niezawodne lejki silikonowe. Każdy z materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie odpowiedzieć na pytanie – jak wybrać lejek kuchenny? Metalowe i silikonowe lejki są bardzo łatwe w czyszczeniu. Przy przelewaniu gorących płynów lepiej sprawdzą się jednak lejki silikonowe, które wolniej absorbują ciepło. Stal nierdzewna niestety bardzo szybko się nagrzewa. Dla wielu osób dużym atutem silikonowych lejków może okazać się również to, że większość modeli można w prosty sposób złożyć, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w kuchni. Silikonowe lejki wytrzymują w temperaturze do 300 stopni Celsjusza i co najważniejsze bez problemu można myć je w zmywarce. 

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne na rynku lejki kuchenne warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Jednym z najważniejszych parametrów lejków jest oczywiście średnica otworu. Przy gęstych konsystencjach niezbędne są oczywiście lejki o większym otworze. Wiele nowoczesnych lejków kuchennych można wyposażyć w dodatkowe sitko. Coraz większą popularność zdobywają także lejki w formie nakładek, które można zamontować do krawędzi różnorodnych naczyń. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. 

Lejki polipropylenowe

Najtańszym rozwiązaniem są lejki wykonane w całości z niezawodnego polipropylenu. Lejki tego typu dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. To właśnie lejki wykonane z tworzyw sztucznych posiadają sprytny mechanizm mocowania do naczynia, dlatego też nie ma potrzeby bezpośredniego trzymania lejka w dłoni podczas przelewania.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.