Ketchup bez cukru – czy to możliwe? Jak tego dokonano?

22 lutego 2022

Ketchup bez cukru jest zazwyczaj produkowany z użyciem sztucznych substancji słodzących. Można znaleźć marki, które zawierają sukralozę (sprzedawaną komercyjnie jako Splenda) i inne substytuty cukru. Butelka ketchupu bez cukru będzie Cię kosztować około 8 do 15 zł.

Dlaczego ketchup bez cukru? Dla kogo się sprawdzi?

KETCHUP-BIOOprócz tego, że jest mniej kalorii, ketchup bez cukru ma inne korzyści zdrowotne. Popularna marka ketchupu bez cukru zawiera koncentrat pomidorowy, który jest wykonany z dojrzałych pomidorów, octu destylowanego, soli i naturalnego aromatu. Jest on również produkowany bez syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy (HFCS), który w nadmiarze może być powiązany z otyłością, cukrzycą i problemami z wątrobą.

Ketchup bez cukru to ketchup produkowany bez dodatku cukru. Ta przyprawa może być smaczną alternatywą dla osób, które starają się unikać cukru, ale nadal lubią smak zwykłego ketchupu. Jest dobrym wyborem dla osób, które nie mogą spożywać cukru, takich jak osoby z cukrzycą lub zakażeniem drożdżakami Candida. Może być również odpowiedni dla osób stosujących diety niskowęglowodanowe, takie jak dieta ketogeniczna.

W mało którym sklepie znajdziemy ketchup bez cukru, jednak istnieją takie sklepy jak Fitorsweet, gdzie bez problemu zamówimy takie produkty za pośrednictwem internetu.

Czy cukier z pomidorów nie jest przeszkodą, aby stworzyć ketchup bez cukru?

Ketchup bez cukru jest przyprawą opartą na zwykłej wersji, ale bez zawartości cukru. Zawartość cukru w pomidorach nie jest wysoka, ale w większości przypadków producenci dodają więcej cukru, aby zrównoważyć kwasowość pomidorów. Cukier dodaje również słodyczy ketchupowi, co czyni go ulubionym dla większości ludzi. Naturalnie pomidory zawierają jedynie 2 gramy cukru na 100 gramów, a więc nie czyni ich to przeszkodą w stworzeniu ketchupu bez cukru.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.