Jaka porcelana do domu?

1 czerwca 2022

Elegancki dom wymaga również eleganckiej oprawy. Dla każdego, kto chce w gustowny sposób urządzić świeżo wybudowany dom bądź przestrzeń mieszkalną bezpośrednio po remoncie liczy się kreatywna inspiracja. Są jednak takie przedmioty, które pomimo upływu lat, zawsze będą na topie. Mają one uniwersalny charakter, więc będą pasowały do każdego rodzaju wnętrza, zarówno do domu bardzo nowoczesnego, jak i urządzonego w tradycyjnym stylu. W obecnych czasach popularne jest urządzanie miejsca do mieszkania w stylu industrialnym. Gustowna porcelana to taki rodzaj tworzywa, który idealnie będzie wpisywał się w każdy rodzaj aranżacji. Dlaczego warto postawić na wyroby porcelanowe i z czego słynie porcelana Ćmielów?

Stylowa kuchnia i jadalnia

Kuchnia i jadalnia to takie pomieszczenia, które stanowią serce całego domu. To tu bowiem zazwyczaj spotykają się zabiegani domownicy, by wspólnie celebrować posiłki. Spożywanie potraw w większym gronie jest bardzo ważne dla budowania klarownych więzi z najbliższymi, więc wymaga to stosownej zastawy. Zastawy kawowo-obiadowe firmy Ćmielów to cała seria zróżnicowanych produktów, począwszy od form najbardziej prostych i klasycznych, po awangardowe i niestandardowe kolekcje jak chociażby Seria pogięta. Wielbiciele tradycji docenią śnieżnobiałe naczynia bez ornamentyki o ergonomicznych kształtach i nienarzucającym się uroku. Osoby, które lubią, by coś się działo, mają do wyboru bardzo wiele kolorowych zastaw z mozaikami i wzorami, które pozwalają im wyróżnić się na tle innych naczyń. Porcelana zawsze była wyznacznikiem dobrego smaku, gdyż niegdyś była zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych. Dziś jest stałym elementem wielu polskich domów i nadal jest oznaką prestiżu. Zastawa porcelanowa marki Ćmielów to również dobry pomysł na powitanie gości, którzy poczują się przyjęci z należnym szacunkiem i emfazą. Nawet, jeśli ktoś nie chce używać porcelany na co dzień w obawie przed jej zniszczeniem, warto mieć ją w domu na specjalne okazje, których przecież w ciągu roku nie brakuje. 

Porcelana do salonu

Porcelana z Ćmielowa to nie tylko naczynia, ale także ozdobne figurki, którymi można udekorować dom. Dobrze odnajdą się w stylowym salonie, który będzie wizytówką domu bądź mieszkania. Często pojawiają się tu motywy kobiece w przestrzeni historycznej. Ukazane są np. zmieniające się trendy w zakresie ubioru kobiet. Popularne są figurki kobiety w długiej rozłożystej sukni z trenem. wykorzystuje się też motywy mitologiczne jak Trzy Gracje. Bardzo wiele figurek idealnie wpisuje się w nowoczesny i minimalistyczny styl urządzania mieszkań. Są to zazwyczaj długie i zgrabne formy odznaczające się prostotą, a jednocześnie elegancją. Przykładem mogą być figurki Leny oraz Sudanek. Prawdziwym hitem są natomiast porcelanowe szachy. To gratka nie tylko dla fanów porcelany, ale również dla miłośników znanej gry logicznej. 

Porcelana dla najmłodszych

Wytwórnia Ćmielów nie zapomniała o dzieciach. Projektanci stworzyli całą serię naczyń przeznaczonych dla najmłodszych, jak pięknie malowane kubeczki i talerzyki. Utrzymane są w pogodnych barwach i często operują motywami zwierzęcymi. Rodzice, którzy chcą zadbać o komfort swojego dziecka i sprawić, by korzystało z trwałych produktów, powinni rozważyć zakup porcelanowych naczyń dla swojej pociechy. Mogą stać się one w późniejszym wieku stylową pamiątką z dzieciństwa.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.