Młody jęczmień na zdrowie i odchudzanie

6 grudnia 2022

Moda na super foods sprawiła, że na sklepowych półkach, nawet tych osiedlowych, pojawiają się egzotyczne, wcześniej znane tylko wtajemniczonym produkty. Jednocześnie dietetycy dostrzegli, że wiele rodzimych produktów można z całą odpowiedzialnością wpisać w ten zbiór produktów. Z pewnością należy do niego młody jęczmień.

Młody jęczmień, rodzimy super foods

Młody jęczmień to wczesna postać jęczmienia zwyczajnego, młode pędy tego popularnego zboża. Jęczmień zwyczajny jest rośliną jednoroczną, wysiewaną co roku wiosną lub jesienią, uprawia się go w wielu krajach i oczywiście w Polsce. Niedojrzała, młoda postać jęczmienia zawiera mnóstwo witamin i minerałów: witaminy z grupy B, w tym cenny kwas foliowy, witaminę A, C, E, K, żelazo, wapń, cynk, magnez, krzem, potas, selen, aminokwasy oraz błonnik pokarmowy. 

Jedną z ważniejszych i cennych substancji obecnych w młodym jęczmieniu jest chlorofil o działaniu przeciwutleniającym, na ludzki organizm działa w sposób następujący: 

  • wykazuje działanie przeciwwolnorodnikowe
  • wspiera układ immunologiczny
  • przyspiesza gojenie ran
  • wspiera organizm w leczeniu anemii
  • wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych

Młody jęczmień na odchudzanie

młody jęczmień

Dzięki zawartości błonnika pokarmowego, bogactwa witamin i mikroelementów młody jęczmień stanowi składnik preparatów odchudzających. W postaci tabletek, proszków i kapsułek roślina stanowi naturalny środek odchudzający. Zawarty w młodym jęczmieniu rozpuszczalny błonnik pokarmowy zapewnia długotrwałe uczucie sytości i jednocześnie spowalnia proces opróżniania żołądka. W ten sposób unika się pokusy podjadania pomiędzy posiłkami. Błonnik nierozpuszczalny natomiast pobudza perystaltykę jelit, dzięki czemu wspomaga trawienie oraz przeciwdziała zaparciom. 

Zrównoważona, niskokaloryczna dieta wspomagana rodzimym super foods w postaci młodego jęczmienia skutecznie obniża wagę i dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.