Jak wybierać rant cukierniczy?

18 stycznia 2023

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób cukiernicy wykonują tak piękne i smakowite wypieki. Jest to efektem oczywiście talentu i bardzo precyzyjnie dobranych składników, lecz dużą rolę odgrywają tu także sprzęt i akcesoria, którymi się posługują. Dobrym tego przykładem są ranty do ciasta, które nie są zbyt popularne w kuchniach.

Czym jest rant cukierniczy?

Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym taki rant tak w ogóle jest. Jest to tzw. obejma, czyli specjalne narzędzie, które używane jest zamiennie z blachą do pieczenia. Główną różnicą pomiędzy nimi jest to, że blacha posiada dno, natomiast rant jest go pozbawiony.
Z czego wykonany jest taki rant? Najczęściej zrobiony jest on z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która ma chronić ciasto przed przywieraniem. Dodatkowo jest to tworzywo odporne na wysokie temperatury i dające się szybko i wygodnie myć.
Wiedzieć trzeba, że na rynku spotkać się można z odmianą stałą, lecz często polecany jest rant cukierniczy regulowany, którego wielkość można dobrać do swoich aktualnych potrzeb.

rant cukierniczy regulowany

Jak korzystać z rantu cukierniczego?

Skoro wiadomo już, czym jest taki rant, warto się teraz dowiedzieć, jak z niego korzystać. Przede wszystkim wiedzieć trzeba o tym, że rant może być używany bezpośrednio na blasze do pieczenia, lecz jeśli nie ma się do niego jeszcze zaufania, można na niej położyć papier do wypieków. Rant jest niezwykle przydatnym dodatkiem, jeśli chce się robić wyższe, składające się z wielu warstw torty. Przy jego pomocy układanie ich i ozdabianie staje się niezwykle prostą czynnością.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.