Jak wybrać patelnię do restauracji?

13 maja 2023

W każdym lokalu gastronomicznym musi znaleźć się co najmniej kilka patelni. Jak wybrać te, które najlepiej się sprawdzą?

Najważniejsze parametry patelni do gastronomii

Uniwersalna patelnia gastronomiczna ma okrągły kształt. Jest wygodna i łatwo łączyć na niej składniki. Czasami jednak do lokali gastronomicznych wybierane są patelnie kwadratowe. Smażenie na nich wymaga większej wprawy, ale ich zaletą jest przechowywanie. Idealnie można je wpasować do szafek.

Kolejnym aspektem jest wysokość patelni. Nie ma tu konkretnych wytycznych, jaka powinna ona być. Kucharz powinien zwrócić uwagę na ilość przygotowywanych potraw. Do restauracji, w której jest duży ruch, a potrawy są smażone w większych ilościach, warto wybrać patelnię, która będzie wysoka. Dzięki temu nic nie będzie z niej wypadało w trakcie mieszania.

Powłoka patelni – najważniejszy element

Wybierając patelnie gastronomiczne w Gastro Plus, kucharze zwracają uwagę przede wszystkim na powłokę, którą są pokryte. Jest to najważniejszy element.

Patelnie żeliwne jeszcze do niedawna były używane najczęściej. Korzystały z nich nasze babcie i mamy w domach oraz kucharze w restauracjach. Dziś nie są już tak chętnie wykorzystywane. Ich największą wadą jest ciężar, który jest dosyć znaczny.

Patelnie teflonowe szturmem wdarły się na rynek. Ich zaletą dla wielu przedsiębiorców jest niska cena. Dzięki temu koszty prowadzenia działalności gastronomicznej można obniżyć. Warto pamiętać również o innych zaletach patelni teflonowych.

Do powłoki teflonowej nie przywierają smażone potrawy. Należy jednak pamiętać, że teflon można dosyć łatwo uszkodzić. Taka patelnia staje się bezużyteczna.

W każdej restauracji znajdują się patelnie. Najczęściej jedna nie wystarczy, potrzebnych jest co najmniej kilka. Warto pamiętać, że dobry wybór patelni ułatwi pracę kucharzowi. Pozwoli przygotowywać potrawy szybko i smacznie.

PATELNIA MULTIFUNKCYJNA ELEKTRYCZNA WOLNOSTOJĄCA

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.