Jakie formy do pieczenia najczęściej przydają się w każdym domu

11 grudnia 2018

Kompletowanie wyposażenia kuchni zwykle zajmuje trochę czasu, w końcu nie wszystko uda się kupić od razu. Każdy, kto lubi pichcić i piec, musi zaopatrzyć się w różne formy do pieczenia. Które z nich najczęściej przydają się w każdym domu?

Formy do pieczenia biszkoptów czyli tortownice

Jedna z najpopularniejszych form do pieczenia to po prostu klasyczna tortownica. To właśnie w niej przygotowuje się biszkopty oraz ciasta ucierane. Warto kupić tortownicę o średnim rozmiarze, która pozwala na przygotowanie tortu na mniej więcej 10 osób. Poza tym lepiej zainwestować w tortownicę z wyższej półki cenowej, aby na łączeniu spodu oraz boków, tortownica nie przeciekała ( to bardzo często problem w tanich i marnych jakościowo tortownicach).

Keksówki

Formy do pieczenia nazywane keksówkami wcale nie nadają się tylko do pieczenia keksa. Można w nich przygotowywać też domowy chleb, wypiekaćw w nich pasztety, albo piec różnego rodzaju babki biszkoptowe. Keksówka przyda się zatem w każdym domu, to niewielkich rozmiarów podłużna blaszka.

Formy do pieczenia tart

Formy do pieczenia od aledobre.pl tart świetnie nadają się do przygotowywania tarty na słodko oraz na słono. Najlepiej kupić większą formę wykonaną z ceramiki, dzięki czemu uda się w niej upiec na przykład tartą obiadową dla nawet sześciu osób. Poza tym ceramiczne formy do pieczenia tart mogą służyć również jako talerz do serwowania sałatek.

Formy do pieczenia babek

Babki to bardzo lubiane wypieki, bo ich przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę, a poza tym są uwielbiane przez dzieci. Przygotowanie babki piaskowej jest naprawdę proste, trzeba mieć tylko odpowiednią formę, najlepiej jeszcze z tak zwanym kominkiem czyli wycięciem w środku. Formy do wypieku babek przydają się też bardzo przed świętami, bo w końcu w polskiej tradycji przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą często piecze się właśnie ciasta o tym kształcie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.