Fantazyjne ciasta

25 lutego 2019

Zabawa barwnikami może przynieść satysfakcjonujący efekt w postaci kolorowego ciasta.

Jakie barwniki wybrać?


Rynek cukierniczy oferuje wiele rodzai barwników. Zdecydowana większość z nich występuje w postaci żelu, proszku lub płynu. To bardzo bezpieczna opcja na zabarwienie ciasta, dodatkowo niezmieniająca masy ciasta i jego ogólnego smaku. Ich skład jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego zdrowia i warto zacząć właśnie od nich, jeśli marzymy o wykonaniu fantazyjnego tortu. Barwniki spożywcze Polmarkus to niezwykle prosta i tania opcja na zabawę kolorami ciasta.

Najlepszy substytut


Jeśli jednak brak czasu na wyjście na zakupy w poszukiwaniu idealnego barwnika, warto zapoznać się innymi tajnikami, które pozwolą na własnoręczne stworzenie naturalnego barwnika spożywczego. Tak na prawdę w łatwy sposób uzyskamy barwnik każdego koloru. Za brązowy może posłużyć nam kakao, za fioletowy sok ze świeżych jagód, a za piaskowy- cynamon. Zielony z kolei uzyskamy dzięki awokado, a za różowy będzie odpowiedzialny liść hibiskusa. Prawda, że łatwe?

Zabawa w kuchni


Barwniki spożywcze to z pewnością gwarancja świetnej zabawy podczas tworzenia ciasta, ale i jego wspaniałego wyglądu. Dzięki zakupie lub wykonaniu kilku barwników, w szybki sposób ulepszymy każdy wypiek. Nie ma nic przyjemniejszego od zabawy w kuchni, która na dodatek skutkuje finezyjnym ciastem. Warto do tej zabawy zachęcić także najmłodszych!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.