Co jest ważne przy wyborze garnków?

2 listopada 2020

Niezależnie od tego, czy kupujesz pierwszy zestaw naczyń kuchennych, czy chcesz wymienić stare garnki i patelnie, możesz mieć sporo pytań dotyczących wyboru odpowiednich produktów. Właściwe naczynia mogą w rzeczywistości pomóc w lepszym gotowaniu, dlatego ważne jest, aby znaleźć wysokiej jakości produkty, które pasują do Twojego stylu gotowania, rodzaju kuchenki i konkretnych potrzeb. Odpowiadając sobie na pytanie: jak wybierać garnki z ofert typu ostry-sklep, należy wziąć pod uwagę pewne kwestie, o których poniżej.

Wybór garnków – czym się kierować

Przewodność cieplna – niektóre metale są lepszymi przewodnikami ciepła niż inne. Na przykład miedź jest szczególnie dobrym przewodnikiem ciepła, podczas gdy stal nierdzewna nie. W odniesieniu do naczyń oznacza to, że im lepsza przewodność cieplna, tym lepsze i bardziej równomierne gotowanie potraw. Oznacza to również, że po zwiększeniu lub zmniejszeniu temperatury naczynia miedziane będą reagować znacznie szybciej niż naczynia ze stali nierdzewnej.

Cena – kwota, jaką zapłacisz za swoje naczynia kuchenne, najprawdopodobniej będzie decydującym czynnikiem. Podstawową zasadą w przypadku naczyń kuchennych jest kupowanie tego, na co Cię stać, nie zapominając jednocześnie o dobrej jakości.

Trwałość– niektóre rodzaje naczyń zachowują dobry wygląd i będą trwać dłużej niż inne. Pod tym względem stal nierdzewna uważana jest za jedną z najlepszych.

Reaktywność– niektóre metale reagują z określonymi produktami spożywczymi. Na przykład aluminium ma tendencję do reagowania z pomidorami i innymi kwaśnymi potrawami. Oznacza to, że Twoje jedzenie może faktycznie wchłonąć część metalu, więc uważaj przy wyborze naczyń kuchennych i upewnij się, że jesteś świadomy reaktywności każdego produktu.

Konserwacja– jeśli nie chcesz, aby naczynia były czyszczone co wieczór tylko po to, by wyglądały dobrze, musisz wziąć pod uwagę nakład pracy potrzebnej do utrzymania ich w doskonałym stanie. Naczynia miedziane i żeliwne wymagają na ogół sporo pracy, aby zachować nieskazitelny wygląd, podczas gdy stal nierdzewna jest zwykle trochę łatwiejsza w utrzymaniu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.