Poradnik doboru tarki do ucierania sera

28 maja 2021

Tarka do sera powinna posiadać drobne ząbki, dzięki którym możliwe będzie starcie sera. Tarty ser można dodać do zapiekanki, pizzy lub spaghetti. 

Tradycyjne tarki proste

W sprzedaży dostępne są tradycyjne tarki proste, nieregularne, a nawet obudowane i wyposażone w pokrętło. Specjalny ściągacz umożliwia przypomocowanie takiej tarki do podłoża. Następnie ser trzeba wrzucić do pojemnika i zakręcić pokrętłem. Taka metoda pozwoli zetrzeć ser w bardzo krótkim czasie i przy użyciu minimalnej siły. Dobrze wiedzieć jak wybrać tarkę do sera, którą będzie również można zetrzeć cytrusy oraz czekoladę. Najczęściej w kuchni można spotkać serową tarkę wyposażoną w cztery strony, z których każda posiada inną grubość. Taką tarką można zetrzeć zarówno ser, jak i marchew oraz ogórka. Dobrze starty ser jest idealną posypką na zapiekance lub ulubionym makaronie. Do makaronów najlepiej pasuje parmezan, którego należy dodać jedynie szczyptę. 

Rodzaje tarek do sera

Warto pamiętać, że przygotowanie głównego dania często zajmuje wiele godzin, dlatego ser również powinien być odpowiednio dobrany, tak żeby nie zepsuł całej kompozycji. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup szklanej lub ceramicznej tarki do sera. Ma ona zazwyczaj formę miseczki i jest to idealne narzędzie do tarcia sera. Starty ser może być bezpośrednio podawany w miseczce, której dno jest dopasowane do tarcia sera oraz innych produktów. Często można zauważyć także tarkę z rączką, która w pewnym stopniu przypomina łopatkę. Należy wybierać produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna. Powierzchnia powinna być właściwie wyprofilowana, tak żeby można było docisnąć mocno tarkę do sera. Łopatka trąca umożliwia ścieranie sera od razu na przygotowaną potrawę. Jest to komfortowe rozwiązanie, która pozwala zaoszczędzić trochę czasu. Tarka czworoboczna powinna sobie bez większych problemów poradzić z twardymi serami, do których należy między innymi parmezan oraz pecorino. Wybór tarek do sera jest naprawdę duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.