Jakie blachy cukiernicze wybrać?

11 marca 2022

Nie da się ukryć, że w gospodarstwie domowym, kobiety coraz chętniej próbują swoich sił w wypiekaniu ciast, a także ich ozdabianiu. Domowe wypieki bowiem dają niezwykle dużą satysfakcję. Co więcej, kto z nas nie lubi pysznych i słodkich wypieków, które idealnie komponują się z filiżanką kawy lub herbaty.

Niemniej jednak niezbędne stają się więc odpowiednie blachy cukiernicze. Warto postawić na modele stalowe czy pokryte teflonem?

Stalowe blachy cukiernicze

Blachy cukiernicze mogą być wykonane ze stali, jednak niezwykle ważne jest to, by były one również pokryte nieprzywierającą powłoką. Blachy do pieczenia wykonane ze stali to prawdziwa klasyka gatunków. Największe modele pozwolą bez problemu przygotować słodkie ciasto dla całej rodziny, a także dla gości.

Oczywiście tego typu blachę do pieczenia trzeba będzie posmarować niewielką ilością tłuszczu, przed samym włożeniem ciasta do piekarnika. Stalowe blachy cukiernicze są jednak niezwykle odporne na uszkodzenia i zarysowania, a także nie mają tendencji do odkształcania się.

Teflonowe blachy cukiernicze

Blacha piekarnicza z powłoką teflonową również może być świetnym wyborem. Jest ona jednak nieco droższym modelem, jednak z pewnością jest warta swojej ceny. Dzięki tego typu blasze nie musimy wykorzystywać do pieczenia nawet kropelki tłuszczu, a ciasta nie będą do niej przywierać.

Co więcej równomiernie się ona nagrzewa i utrzymuje temperaturę co zapewnia idealne wypiekanie. Blachę teflonową również niezwykle łatwo jest utrzymać w czystości.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.