Najpopularniejsze rodzaje garnków do gotowania na parze

12 czerwca 2017

Osoby, które chcą kupić garnki do gotowania na parze jak te https://ostry-sklep.pl/c/211/garnki-do-gotowania-na-parze-garnki.html, stoją naprawdę przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ na naszym rynku jest bardzo wiele modeli wartych polecenia. Na półkach sklepowych możemy znaleźć garnki ze stali nierdzewnej, garnki ceramiczne oraz szklane garnki, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności, z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie zalety i wady mają poszczególne rozwiązania.

Ceramiczne garnki do gotowania na parze

Garnki ceramiczne są zdecydowanie cięższe od klasycznych stalowych garnków, ale bardzo ładnie prezentują się zarówno w klasycznej, jak i również w nowoczesnej kuchni. Niestety opuszczenie garnka z dużej wysokości może spowodować jego pęknięcie. Ceramiczne garnki, to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla właścicieli płyt indukcyjnych oraz do pieczenia potraw. Ich największą zaletą jest to, że bardzo długo zachowują temperaturę.

Szklane garnki do gotowania na parze

Szklane garnki do gotowania na parze  prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo, dlatego też wiele osób decyduje się na ich zakup. Dużą zaletą szklanych garnków do gotowania na parze jest to, że pozwalają one nam obserwację wszystkiego co dzieje się w garnku. Pamiętać należy jednak o tym, że szklane garnki nie nadawać będą się do wszystkich kuchni. Trwałość garnków szklanych jest zdecydowanie niższa od konkurencyjnych stalowych garnków. Szklane garnki to doskonała propozycja dla osób, które chcą zdrowo gotować, ponieważ materiały szklane nie wchodzą w reakcje z żywnością.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.