Jak usztywnić bitą śmietanę?

5 czerwca 2018

Wielu osobom marzy się stworzenie bitej śmietany, która będzie dokładnie taka sama jak ta, którą wytwarzają profesjonalne automaty do bitej śmietany. Tylko jak zrobić ją samodzielnie w domu, nie mając do pomocy profesjonalnego urządzenia?

Bita śmietana w połączeniu z serkiem mascarpone

Dodatek serka mascarpone jest doskonałym sposobem nie tylko na poprawę smakowych walorów bitej śmietany, ale również zwieszenie jej sztywności. Dzięki temu wychodzi idealna, nawet według niektórych nieco lepsza niż ta, serwowana przez automaty do bitej śmietany. Wystarczy śmietankę kremówkę i serek mascarpone połączyć ze sobą w stosunku 2:1. W pierwszej kolejności należy (ręcznie!) ubić śmietanę, następnie wedle uznania dodać cukier oraz drobnymi partiami serek.

Bita śmietana z żelatyną?

Dla wielu osób ten sposób na przygotowanie bitej śmietany wydaje się najtrudniejszy do wykonania. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wykonać wszystkie czynności z należytą starannością i w odpowiedniej kolejności, a efekt z pewnością pozytywnie zaskoczy nie jednego smakosza. Na początku należy rozpuścić żelatynę w ciepłej wodzie (na każde 200 ml śmietanki należy przygotować płaską łyżeczkę żelatyny rozpuszczoną w 40 ml wody). Następnie kolej na ubicie śmietanki kremówki, do momentu, w którym jej konsystencja będzie bardzo gęsta. Dopiero teraz bardzo powoli można wlewać tężejącą żelatynę do ubitej śmietany. Taki sposób wykonania sprawi, że bita śmietana nie tylko będzie sztywniejsza, ale również nieco trwalsza.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.