Jaką kuchenkę wybrać?

9 maja 2019

Umeblowanie nowego domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o stworzenie wyjątkowej kuchni. Tu pojawia się największy problem – w końcu jest to serce domu. Musi być przytulnie, ale i funkcjonalnie, tak aby bez problemów móc w niej gotować. Jednak poza blatami, szafkami czy lodówką, należy wybrać odpowiednią kuchenkę. W tym momencie zwykle pojawia się pytanie – jaka będzie najlepsza? A na to pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi.

Obecnie zwykle walka rozgrywa się między kuchenką indukcyjną a elektryczną, rzadziej pod uwagę brane są kuchenki gazowe. Jednak zwykły człowiek nie wie, czym indukcja różni się od kuchenki elektrycznej. Obie działają na prąd, obie wyglądają podobnie. Jedyna różnica jaką zauważymy na pierwszy rzut oka to cena – indukcja jest zwykle droższa nawet o kilkaset złotych. Ah, no i oczywiście wymaga specjalnych garnków. To zwykle częściowo zniechęca do kupna indukcji. Ale jakie są jej zalety?

Zalety i wady indukcji

Taka kuchenka indukcyjna: https://ostry-sklep.pl/kuchenki-indukcyjne nie kosztuje więcej bez przyczyny. Jest przede wszystkim bardziej energooszczędna. Dlaczego? Kuchenka elektryczna nagrzewa zwykle ceramiczną płytę, a dopiero z niej ciepło przechodzi na naczynie. Wymaga to dość dużo energii. Indukcja wykorzystuje pole magnetyczne, dzięki czemu nagrzewa się samo naczynie, a płyta pozostaje mniej więcej w takiej samej temperaturze. Co więcej, wpływa to także na zmniejszone ryzyko oparzenia, przypalenia czegoś, co spadnie na płytę, a ciekawe jest także to, że naczynie nagrzewa się szybciej.

Z tych powodów warto poważnie przemyśleć zakup kuchenki indukcyjnej, mimo wyższej ceny.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.