Kieliszki do piwa – co warto o nich wiedzieć?

24 sierpnia 2018

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kieliszki do piwa, które po bardzo długiej przerwie powracają do mody. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, do jakich trunków nadaje się kieliszek do piwa.

Tradycyjne szklanki do piwa

Zwykłe szklanki do piwa to najlepszy wybór do lżejszych piw. Tradycyjne szklanki doskonale sprawdzą się jedynie w przypadku niewymagających trunków. Najwięksi smakosze powinni postawić na porządny kieliszek do piwa, dzięki któremu będzie można delektować się swoim ulubionym trunkiem.

Pokale do piwa

W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje pokale do piwa, które do złudzenia przypominają zwykłe kieliszki do wódki. Jeżeli szklanka do piwa ma nóżkę, to wówczas mamy do czynienia właśnie z pokalem. Szkło tego typu jest nie tylko wizualnie subtelniejsze, ale również mniej wytrzymałe. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się tulip, czyli specjalne szkło, które do złudzenia przypomina tulipana. Kieliszki tego typu mają szersze zakończenie w porównaniu z snifterami. Do bardzo mocnych belgijskich piw doskonale nada się z kolei goblet, czyli niewysokie szkło, które nie posiada zwężeń. Goblet to tak naprawdę zwykły kielich szklany.

Gdzie kupić szkło do piwa?

Kieliszki do wódki i piwa najlepiej kupić w specjalistycznych sklepach internetowych, które mogą pochwalić się dobrą renomą. Pamiętać należy również i o tym, aby szkło przed użyciem zawsze dokładnie przemyć.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.