Właściwości płatków czekoladowych

8 lutego 2023

Płatki czekoladowe to produkt,, który można wytwarzać z różnego rodzaju ziaren (różnych zbóż). Ich wyróżnikiem jest oczywiście dodatek czekolady w postaci kakao (zwykle niskotłuszczowego) lub czekolady (czekolada w proszku). Ponadto skład płatków czekoladowych może zawierać różne dodatki, takie jak:mąka żytnia mąka owsiana, mąka pszenna, mąka kukurydziana, mąka ryżowa, płatki orkiszowe, płatki owsiane mąka z komosy ryżowej, otręby kukurydziane i słodziki, takie jak cukier trzcinowy lub brązowy itp. Czekoladowe płatki mogą stanowić samodzielną przekąskę (na sucho), można standardowo dodać je do mleka, jak i do ulubionych płatków owsianych.

Zalety płatków czekoladowych

O jakości płatków czekoladowych decyduje przede wszystkim ich skład, czyli to z czego zostały wyprodukowane (pszenica, żyto, kukurydza, owies, ryż itp.). Dzięki temu w ich składzie znajdują się błonniki, białko, korzystne kwasy tłuszczowe. Ponadto mogą stanowić cenne źródło witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B12), witaminy C i E, potas, magnez, żelazo oraz wapń.

Czy płatki czekoladowe są zdrowe?

Wszystko zależy od tego płatki czekoladowe powstają z odpowiedniej jakości ziaren. Większość dostępnych w sklepach produktów są szczegółowe sprawdzane oraz muszą spełniać odpowiednie normy i standardy. W związku z tym płatki czekoladowe, dzięki swojemu odpowiedniemu składowi są cennym źródłem ważnych składników odżywczych i witamin, mogą być uzupełnieniem zbilansowanej diety zarówno dla dorosłych, jak i dzieci (płatki z dobrym składem znajdziemy np. na https://fitorsweet.pl/produkty-zbozowe/produkty-sniadaniowe/platki-sniadaniowe/platki-czekoladowe). Dobrze dobrane produkty zapewniają sporą porcję energii do działania. Zatem można śmiało stwierdzić że płatki czekoladowe są zdrowe, ale w odpowiedniej ilości, tak samo jak każdy inny produkty spożywczy. Dzięki zawartości witamin oraz błonnika zaleca się aby spożywać je raczej w godzinach porannych i przedpołudniowych.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.