Zamrażarki szokowe – co musisz o nich wiedzieć?

8 września 2022

W poniższym artykule dowiesz się czym są zamrażarki szokowe oraz w jakich miejscach sprawdzą się one najlepiej. 

Czym są zamrażarki szokowe?

Zamrażarki szokowe różnią się od tych standardowych tym, że potrafią zmrażać w zdecydowanie szybszym tempie. Najczęściej te urządzenia działają według dwóch cyklów, a więc schładzania oraz zamrażania, które użytkownik może zmieniać w zależności od tego, jakie mamy potrzeby. 

Mimo tego, że potrawy zmrażane są w ogromnie szybkim tempie, nie tracą one swego smaku, a ich wartości odżywcze również pozostają niezmienne. 

Gdzie najlepiej sprawdzą się zamrażarki szokowe?

Zamrażarki szokowe z tego sklepu to idealna propozycja dla branży gastronomicznej, gdzie szybkość schładzania posiłków przy jednoczesnym zachowaniu ich smaku – ma ogromne znaczenie. Posiadają one oczywiście różne rozmiary, dzięki czemu dopasujemy ich wielkość do naszych preferencji oraz możliwości pomieszczenia, w którym ma być przechowywana. Najczęściej są również wyposażane w samozamykający się drzwi, tak aby w żadnym przypadku nie traciły energii. 

zamrażarka szokowa małych rozmiarów

Co bardzo istotne, działanie zamrażarek szokowych jest w pełni przyjazne dla środowiska. Są one również niezwykle łatwe w obsłudze, więc żaden z pracowników nie powinien mieć z nią problemów. 

Nowoczesne modele zamrażarek szokowych oferują ogromne możliwości konfiguracji, co umożliwia precyzyjne przystosowanie urządzenia do danej potrawy, którą zamierzamy w niej przechowywać. Oczywiście na rynku znajduje się mnóstwo modeli, które reprezentują przeróżną półkę cenową. Ciężko więc w takim przypadku określić średni koszt takiego urządzenia, ponieważ jest on zależny od wymiarów, wybranej marki oraz rodzaju obudowy. Pewne jest jednak to, że zamrażarki szokowe zdecydowanie usprawniają działanie lokali gastronomicznych o wszelkim profilu działalności. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.