Co warto wiedzieć o mleku sojowym?

12 października 2021

Mleko roślinne stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego mleka krowiego. Jednym z najpopularniejszych napojów roślinnych jest mleko sojowe. Można je znaleźć w niemal każdym sklepie spożywczym. Na uwagę zasługują niesamowicie liczne właściwości prozdrowotne mleka sojowego. Ponadto, nadaje się ono do naprawdę wszechstronnego wykorzystania.

Jakie właściwości ma mleko sojowe?

Napój sojowy, określany także mianem mleka, charakteryzuje się całkiem wysoką zawartością cennego białka. Soja, która jest wykorzystywana do jego produkcji posiada działanie:

  • obniżające poziom złego cholesterolu
  • redukujące objawy menopauzy
  • wzmacniające układ kostny 

Warto zaznaczyć, że mleka sojowe często są fortyfikowane w wapń i witaminę D. Dobrze byłoby pamiętać o kupnie niesłodzonych napojów sojowych. W miarę możliwości trzeba unikać także napojów smakowych, bo one także są dosładzane. Mleko sojowe jest dość tanie, ale dobrym pomysłem będzie przejrzenie kilku ofert przed dokonaniem zakupu.

mleko sojowe

Do czego można wykorzystać mleko sojowe?

Mleko sojowe zasługuje na wszechstronne wykorzystanie. Można wykorzystać je jako bazę koktajli owocowo-warzywnych. Ponadto, na bazie napoju sojowego można przyrządzić kakao, a także kawę. Nie ulega wątpliwości, że mleko to można wykorzystać do przygotowania naleśników czy słodkich placuszków śniadaniowych. Wreszcie, ten napój idealnie nadaje się do ciast i ciasteczek zamiast mleka krowiego czy owczego. Oczywiście, na bazie mleka sojowego można będzie przyrządzić również smakowitą owsiankę czy kaszę jaglaną z owocami. Mleko to można popijać również solo do śniadania. Tak naprawdę każdy sposób na wykorzystanie mleka sojowego jest doskonały. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.