Makaron bezglutenowy – zdrowa i smaczna dieta dla osób uczulonych na gluten

15 listopada 2021
makaron bezglutenowy

Uczulenie na gluten wielu osobom kojarzy się z rezygnacją z ulubionych potraw. Niezadowoleni z nietolerancji pokarmowej na tę substancję mogą być szczególnie miłośnicy kuchni włoskiej, w której zdecydowanie rządzi makaron. Chorzy na celiakię mogą jednak bez obaw jeść niemal wszystkie dania, jeśli tylko sięgną po odpowiednie produkty, takie jak makaron bezglutenowy. Po jaki makaron pozbawiony glutenu warto sięgać? 

Rodzaje makaronów bezglutenowych

Makarony goszczą nie tylko w kuchni włoskiej, nie brak ich również w naszych, rodzimych potrawach. Zapiekanki, zupy, pożywne sałatki bardzo często opierają się na makaronach. Mnogość dostępnych na rynku wariantów sprawia, że chorzy na celiakię, czy osoby rezygnujące z glutenu profilaktycznie, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem  najlepszej opcji dla siebie. Makaron bezglutenowy występuje też w różnych postaciach rurek, muszelek, kokardek, czy nitek, co dodatkowo ułatwia zakupy. Odstawiając gluten, można śmiało sięgnąć po makaron z amarantusa, kukurydziany, ryżowy lub makaron z soczewicy. Makaron bezglutenowy powinien mieć na etykiecie charakterystyczny znaczek przekreślonego kłosa. 

Makaron bezglutenowy dla osób na diecie ketogenicznej

Duża trudność, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego makaronu, mają osoby na diecie ketogenicznej. Znikomą ilość węglowodanów oraz kalorii ma makaron bezglutenowy Konjac. Produkt ten sam w sobie pozbawiony jest charakterystycznego smaku, dlatego doskonale komponuje się z większością potraw, chłonąc ich smaki i aromaty. Mogą po niego sięgać nie tylko osoby na diecie keto, ale też każdy, komu zależy na zgubieniu zbędnych kilogramów. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.